MacBook için En iyi Ücretsiz Oyunlar

Mac’ler tam olarak etraftaki en iyi bilgisayar oyun makineleri olarak bilinmemektedir, ancak herkes ara sıra zaman öldürmeyi veya bir video oyunuyla rahatlamayı sever. Steam , GoG, EGS ve Origin gibi vitrinlerin platformdaki Mac App Store’a katılmasıyla Mac oyunları her zamankinden daha iyi . 

Ayrıca herhangi bir uygulamada olduğu gibi oyunları doğrudan da yükleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey para ödemek. Ancak pek çok mükemmel ücretsiz Mac oyunu da var. İşte şu anda indirebileceğiniz en iyi ücretsiz Mac oyunlarından on tanesi.

Fortnite

Fortnite bir fenomendir, ücretsiz bir battle royale nişancı oyunudur ve her geçen gün daha da güçleniyor gibi görünmektedir. Hemen hemen her platformda (iOS hariç) mevcuttur ve buna macOS da dahildir! 

Fortnite’ın temel dayanağı, bir grup oyuncunun tek bir aşamaya düşürülmesi ve ardından ayakta kalan son kişinin kazanmasıdır. Takımlarda da takım kurabilirsiniz, bu durumda takımınızın kalan son takım olması gerekir. Battle royale formülü, ücretli bir başlık olan Player Unknown’s Battlegrounds tarafından popüler hale getirildi, ancak Fortnite egemen olmaya ve bir pop kültür fenomenine dönüşmeye başladı.

Hearthstone

Hearthstone en iyi şekilde bir iPad’de oynanır , ancak Blizzard’ın parlak ve bağımlılık yapan kart savaşçısının bir düzeltmesine ihtiyacınız varsa, macOS sürümü daha az eğlenceli değildir.

Magic The Gathering gibi klasik kart oyunlarında olduğu gibi, Hearthstone oyuncuları da Warcraft evreninin yaratıkları, nesneleri ve diğer parçalarını temsil eden kart destelerini bir araya getirir. Ardından, saldıran, savunan veya oyunun gidişatını başka bir şekilde etkileyebilen söz konusu kartlarla birbirleriyle savaşırlar. 

Bu, öğrenmesi kolay ama ustalaşması zor bir oyun, fantastik bir rekabet ortamı yaratıyor. Üst kademelerde ve sıralamada oynamak istiyorsanız, güçlendirici paketlere para harcamanız gerekecek. Sadece gelişigüzel oynamak istiyorsanız, oyun hava kadar ücretsizdir.

Efsaneler Ligi

Dota (Eskilerin Savunması), MOBA (çok oyunculu çevrimiçi savaş alanı) türünü başlatan Warcraft III moduyken, o zamandan beri popülerliği League of Legends tarafından aşıldı. 

LoL muhtemelen tarihteki en ünlü eSpor unvanıdır ve oynamak için bir makine canavarına veya cebinizde herhangi bir paraya ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan şey, öğrenme eğrisi için çok fazla beceri ve sabır.

Mağara Hikayesi

Ücretli bir başlık olan yenilenmiş ve yükseltilmiş Cave Story + ile karıştırılmamalıdır. Cave Story, hemen hemen her platforma taşınan klasik bir bağımsız oyundur. 

Bu Mac’i içerir ve bu harika yandan kaydırmalı Metroidvania macerasını hemen buraya giderek indirebilirsiniz .

Counter-Strike: Global Offensive

Counter Strike orijinal haliyle mutlak bir fenomendi. CS: GO, orijinal Half-Life moduyla teknolojik olarak pek ortak noktaya sahip olmasa da, formülü bir ustura kenarına kadar geliştirdi. 

CS: GO hemen hemen her donanımda harika çalışır, her yere ulaşmak saf beceri gerektirir ve çekim çılgın ve eğlencelidir. Bugünlerde en güzel görünen nişancı olmayabilir, ancak çaresizce vurulmamaya çalışırken farkına bile varmayacaksınız.

Dota 2

Warcraft 3 için orijinal Dota modu MOBA devrimini başlattı, ancak bu günlerde League of Legends, türün büyük köpeği. Bu, bu oyunların hayranıysanız Dota 2’ye bakmamanız gerektiği anlamına gelmez. 

Bu resmi, profesyonel olarak geliştirilmiş devam filmi aslında biraz daha rafine ve kendine has karakteri ve hissi var. LoL’yi hiç dağıtmıyor. MOBA yorgunluğunuz yoksa, pazar liderine harika bir alternatiftir.

World of Warcraft (Seviye 20’ye Kadar)

World of Warcraft adlı küçük bir oyun duymuş olabilirsiniz. Bir zamanlar oldukça popülerdi. Tamam, aslında WoW hala oldukça popüler. Genellikle herhangi bir zamanda çevrimiçi olarak yaklaşık çeyrek milyon oyuncu vardır. Tüm yaygaraların neyle ilgili olduğunu bilmek istiyorsanız, bu klasik MMORPG’de karakteriniz 20. seviyeye ulaşana kadar ücretsiz oynayabilirsiniz. 

O zamana kadar ya aylık aboneliği ödemekte sorun yaşamazsınız ya da bunun sizin için olmadığını anlarsınız. Çok fazla içine girerseniz bizi suçlamayın!

Asfalt 9: Efsaneler

Asphalt serisi arcade yarışçıları cep telefonlarında büyük saygı görüyor, ancak şimdi bu nabız atan deneyimi alıp doğrudan Mac’inize taşıyabilirsiniz! İOS oyunlarını macOS’a dönüştürmeyi nispeten kolaylaştıran Apple’ın Catalyst dönüştürme sistemi sayesinde , Asphalt harika görünüyor ve çalışıyor. 

Oyun da oldukça sağlam ve sabrınız yoksa para ödemeniz gerekmiyor. En azından hemen değil. 

A Classic Pair: Beneath a Steel Sky & Marathon Trilogy

Mac’lerin bugün harika bir oyun üne sahip olmamasına rağmen, Apple’ın bilgisayarları aslında mükemmel bir oyun soyuna sahip. Makinelerinde başlatılan veya görüntülenen en iyi klasik oyunlardan bazıları.

Altında Çelik Gökyüzü, hemen hemen her platformda bulunan klasik bir tıkla ve tıkla macerasıdır, ancak Good Old Games sayesinde Mac’inizde hemen indirip oynayabilirsiniz. Ayrıca harika olan şey, modern devam oyununun Apple Arcade’de olması !

Sonra Bungie’den Maraton Üçlemesi var. Bu, Halo’dan çok önce yaptıkları erken çalışmalar, ancak bu oyunlar hala oynanacak bir patlama. Bilmiyorsanız, Halo aslında bir Mac’e özel olacaktı, şimdi Bungie’nin bu destansı oyundan çok önce ne pişirdiğini görebilirsiniz.

Tutumlu Eğlence

Mac’te oyun olmadığı asla söylenmesin. Pahalı üçlü A oyunlarından bu harika ücretsiz Mac oyunlarına kadar, Mac’iniz yanınızda olduğu sürece sıkılmanız için hiçbir sebep yok. Aşağıdaki yorumlardaki listeye kendi önerilerinizi eklemekten çekinmeyin!

Yorum Ekle