Macbook için iMessage Kapatma Nasıl Yapılır

iPhone’unuzla birlikte bir Mac kullanmanın en güzel yanlarından biri, özellikle iletişim söz konusu olduğunda, iki platform arasındaki entegrasyondur. Telefon görüşmelerini yönlendirebilir ve hatta iPhone’unuzdan Mac’inize metin mesajları gönderebilirsiniz . 

Bu senkronizasyon karışık bir nimet olabilir. Evet, Mac’inizde mesajlar almak uygundur , ancak sürekli uyarı akışı önemli bir dikkat dağıtıcı olabilir. Uyarıların yangın hortumunu kapatmak mı istiyorsunuz? Veya Mesajları tamamen Mac’inizden mi kaldırdınız? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, o zaman sizin için bir çözümümüz var.

Mac iMessage Kapatma

Mac’te Mesajlar’ı kullanmayı bırakmanın üç yolu vardır. Öncelikle, söz konusu cihazda mesaj almayı durdurmak için Apple hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz. Oturumu kapattıktan sonra Mac’inizde mesaj gönderip alamazsınız. Mesajları tamamen engellemek istiyorsanız bu harika bir çözümdür. Bu yöntem yine de en kalıcı olanıdır. 

Mesajları ileride yeniden etkinleştirmek isterseniz, hesabı tekrar etkinleştirmeden önce kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. 

İkinci olarak, Mac’inizde iMessage’ı kapatabilirsiniz. Bu seçenek Mesajları kapatır ancak Apple hesabınızda oturumunuz açık kalmanıza izin verir. Bu seçim, Mesajları tekrar almaya başlamak için yalnızca hesabı yeniden etkinleştirmeniz gerektiğinden mesajları tekrar açmayı kolaylaştırır. 

Üçüncüsü, iPhone’unuzun telefon numarasına veya Apple Kimliğinize gönderilen mesajları engelleyebilirsiniz. Bu yöntem, söz konusu telefon numarasına veya kimliğe gönderilen tüm mesajları durdurur. Diğer kalıcı mesajların aksine, bu seçenek Mesajlar uygulamasını aktif tutar ve Apple hesabınızda oturumunuz açık kalır. 

 1. Ekranın altındaki yuvada LaunchPad’i açın .
 1. Mac’inizde açmak için Mesajlar uygulamasını bulun ve seçin .
 1. Menü çubuğunun sol üst kısmındaki Mesajlar > Tercihler’i seçin .
 1. Seç iMessage sekmesini ve ardından seçin Ayarlar .
 1. Aşağıdaki üç seçenekten birini seçin:
  • Telefon Numaranıza veya iCloud Hesabınıza Gönderilen Mesajları Engelleyin : Telefon numarasının yanındaki onay kutusunu seçin ve mesajlar için şuradan ulaşılabilir altındaki elma kimliğini seçin . Bu, onay işaretini bu seçenekten kaldırmalı ve devre dışı bırakmalıdır.

6. Mesajlarda Apple Kimliğinizi Devre Dışı Bırakın : Mac’inizdeki onay işaretini kaldırmak ve Mesajlar’ı devre dışı bırakmak için Bu hesabı etkinleştir seçeneğinin yanındaki onay kutusunu seçin .

7. Apple Hesabınızdan Çıkış Yapın : Sağdaki Oturumu Kapat düğmesini seçin ve ardından Mesajlar’da Apple Kimliğinizden çıkış yapmak istediğinizi onaylayın .

 Bir iPhone veya iPad’de Mesajlar kullanıyorsanız, bu cihazlarda herhangi bir kesinti olmadan her zamanki gibi mesaj göndermeye devam edebilirsiniz. Yalnızca bir Mac kullanıyorsanız, bu ayarları değiştirmek Mesajlar için çevrimiçi durumunuzu değiştirecektir. Örneğin, Mesajları devre dışı bıraktığınızda, durumunuz Çevrimdışı olarak görüntülenecektir.

Bildirimleri Kalıcı Olarak Kapat 

Belki yine de Mac’inizde mesaj almak ve okumak istiyorsunuz, ancak her biri için uyarılmanıza gerek yok. Sizin iyi seçenek bu senaryoda etmektir bildirimlerini kapatmak kalıcı. Mesajlarınızı hala Mac’te okuyabileceksiniz, ancak herhangi bir uyarı almayacaksınız. 

 1. Ekranın sol üst köşesindeki Apple menüsünü seçin .
 1. Sistem Tercihleri’ni seçin .
 1. Seç Bildirimler Bildirimler tercihlerini açın.
 1. Sol bölmede Mesajlar uygulamasını bulana kadar kaydırın .
 2. Soldaki Mesajlar uygulamasını seçin .
 1. Uygulama için Mesajlardan Bildirimlere İzin Ver seçeneğinin işaretini kaldırın .

Seçim kaldırıldıktan sonra artık mesajlar uygulamasından herhangi bir uyarı almayacaksınız. 

Belirli Konuşmalar için Bildirimleri Kapat

Uyarılarınızın çoğundan sorumlu olan bir veya iki görüşme yapabilirsiniz. Diğer mesaj uyarılarının gelmeye devam etmesine izin verirken yalnızca bu konuşmalar için bildirimleri kapatabilirsiniz. Bu, neyi açıp kapatacağınız konusunda seçici olmanıza ve her şeyi devre dışı bırakmaya zorlanmanıza izin vermediği için mükemmel bir uzlaşmadır .

 1. Mac’inizde Mesajlar uygulamasını açın
 1. Susturmak istediğiniz konuşmayı seçin.
 1. Sağ üst köşedeki Ayrıntılar’ı seçin .
 1. Rahatsız Etmeyin öğesini seçin .

Susturduğunuz konuşmanın yanında “Rahatsız Etmeyin” simgesini görmelisiniz. Tekrar uyarı almak istediğinizde, tekrar mesaj bildirimlerini almak için yukarıdaki adımları izleyin ve Rahatsız Etmeyin seçimini kaldırın . 

İpucu: İzleme dörtgeniniz veya Magic Mouse’unuz varsa, imlecinizi susturmak istediğiniz konuşmanın üzerine getirip ardından kenar çubuğundaki konuşmayı iki parmağınızla sağa kaydırarak adımları kısaltabilirsiniz. Bu hareket Rahatsız Etmeyin düğmesini gösterir. Bu konuşma için uyarıları sessize almak için düğmeyi seçmeniz yeterlidir.

Mac’te iMessage’ı devre dışı bırakma

Apple Mesajları harika bir iletişim aracı olabilir, ancak bazen Mac’inizde bu dikkat dağınıklığını istemezsiniz. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak, Mac’inizde iMessage’ı tamamen kapatabilir veya kısa bir süre için devre dışı bırakabilirsiniz. 

Apple, Messaging’i bağımsız çalışacak şekilde tasarladı, bu nedenle Mac’te iMessage’ı devre dışı bıraksanız bile, iPhone veya iPad’inizde mesaj gönderip alabilirsiniz. Mac’inizde Mesaj alma konusunda fikrinizi değiştirirseniz, onu kolayca etkinleştirebilirsiniz ve mesajlaşma, kaldığı yerden devam eder. 

Apple’ın Mesajlaşma platformunun en iyi yanı bu, onu özel ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilir ve ardından durumunuz değiştikçe uyarlayabilirsiniz. 

Yorum Ekle